Zlé skúsenosti so Štátnou Plavebnou Správou

Autor: Martin Kontsek | 14.9.2012 o 11:15 | Karma článku: 6,27 | Prečítané:  586x

Ako mi bola odmietnutá žiadost od Štátnej plavebnej správy (ŠPS) na uskutočnenie plaveckých pretekov. Ak organizujete podujatia na otvorenej vodnej ploche, následuje článok, ktorý Vás môže zaujať.

Znak štátnej Plavebnej SprávyZnak štátnej Plavebnej Správywww.sps.sk

V marci 2012 podali jachtári zo Senca žiadosť o plavebné opatrenie na Slnečných jazerách na (asi) každý víkend po letnej sezóne. Keď som 14.08.2012 volal do ŠPS pánovi Ing. Zoltán Szalay, tel.č.:02/333 00 223, mobil:0917562063223, email:zoltan.szalay@sps.sk ohľadom plavebného opatrenia, tak mi do telefónu tvrdil, že nič nevie (typické pre verejnú správu) a že treba podať žiadosť. Kedže na www.sps.sk nemaju formuláre na žiadosti a nenašiel som ani postup, ako žiadosť napísať či podať. Nuž, napísal som vlastnú žiadosť a dal to potvrdiť na ŠPS dňa 16.08.2012. Dňa 13.09.2012 sa na  www.sps.sk objavilo plavebné opatrenie pre jachtárov.

Kedže som nedostal list, e-mail ani telefonát, že niečo nie je v poriadku, zavolal som dňa 14.09.2012 o 10:00 na bratislavskú pobočku ŠPS,  Ing. Zoltán Szalay nedvíhal. Až keď som zavolal na ústredie ŠPS, bolo mi povedané, že od marca už majú podané žiadosti a že moja žiadosť nebola okolkovaná 20 Eurovým kolkom (toto mi nevedeli povedať, keď som žiadosť podával?) a že bola príliš stručná. Navyše povedali, že na bratislavskej pobočke ŠPS už vedúci pobočky nie je, napriek tomu, že úradné hodiny majú dňa 16.09.2012 do 12:00.

Jachtárom to nemám za zle, prajem im príjemnú plavbu (Jachtárske preteky "Wallnerov memoriál" sa koná 30.09.2012, deň po Seneckom behu http://seneckybeh.fms.sk/).

Ohľadom ŠPS - očakával som lepší prístup. Sťažnosť na nečinnosť a konštruktívne podnety podávam ombudsmanovi, možno na ŠPS pribudnú formuláre a Ing. Zoltán Szalay urobí pár klikov a ušetrí inému organizátorovi cestu do ŠPS. Ešteže som nevedel o tom kolku...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

TECH

Výmena batérií namiesto nabíjania. Elektroautá sa môžu zmeniť

Nebude zložitejšia ako tankovanie paliva.


Už ste čítali?