Najfilmové postavy

Autor: Martin Kontsek | 3.1.2013 o 14:37 | (upravené 3.1.2013 o 14:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  62x

Napísané dávno, ale je mi ľúto vyhodiť moj prvý, i keď nepublikovaný, blogový príspevok :)

 

Na podnet señora JK uvádzam aj ja mojich sešť moje štyri naj-filmové postavy. Teda začnime.

 

Patrick Bateman

 

 

" Má 27 rokov a keď vstane a ma troška opuchnutú tvár, dá si ľadový obklad než začne robiť brušáky. Už ich vie urobiť tisíc..."

 

Patrick je businessman - bohatý synák v tatkovej firme. Na povrchu je milý, priateľský a vcelku falošný, tak ako všetci jeho tzv. priatelia a známy, no vo svojom vnútri sa mieša tichá hystéria, neuróza a túžba zabíjať, ktorú si vybíja na štetkách a bezdomovcoch. Napriek tomu, že svoje činy nie vždy dokonale zahalí, nie je chytený ani potrestaný, čo ho kupodivu ešte viac znervózňuje.

Je zaujímavé sledovať ako vedie vnútorný boj. V podstate nemá rád svoje okolie a nikoho, ale namiesto toho aby odišiel, kompenzuje si to vraždami.

 

 

John Preston

 

 

"Tichá voda brehy myje"

 

Rovnaký herec, iná celulóza :). Ján Preston je policajt (tam ich volajú "klerik") v dystopickej budúcnosti, kde si všetci pichajú "liek" prózium (kombinácia názvov Prozac a Valium.... bohvie či sa ich kombináciou dosiahne želaný efekt :) ), ktorá zbavuje ľudí pocitov, keďže sa v minulosti pocity ukázali ako hlavná príčina globálnych konfliktov - kto ho neberie, toho popravia. Keď pravidelnú dávku prózia nechtiac vynechá, pocity prevládnu a on sa musí pretvarovať aby prežil.

Je to veľmi pôsobivé, ako objavuje cit a pritom je nútený sa tváriť bezcitne.

 

 

Agent Smith

 

 

"I was compelled to stay... compelled to disobey..."

 

Elrond stvárňuje v matrix-trilógii program - agenta, ktorý má dbať na chod vecí vnútri Matici (a pritom taký záškodník, ako Markuš mu unikol... tsk tsk...). Keď je však zabitý hackerom Neo-m, odmieta sa zmazať ako to má "naprogramované" a vráti sa do Matice, kde sa ho snaží zastaviť Neo predtým, než tam všetko poničí.

Najviac sa mi pozdáva jeho rebélia voči systému, podobne ako Neo. Odmieta sa podriadiť a začne si vytvárať vlastný zmysel, ktorý je žiaľ pre ostatných celkom neprijateľný - smrť.

 

 

Kráľ Leonidas z 300

 

 

"Ako vidíš, Xerxes, našu kultúru s vam zdieľame už celé dopoludnie."

 

Odhliadnuc od historických faktov, postava kráľa Leonidasa z filmu 300 ukazuje rozvážneho, prísneho ale spravodlivého, silného a občas vtipného kráľa Sparty, ktorý sa nenechá vyplašiť nejakými hordami opálených chlapov z Perzie. Keď mu nedovolia zobrať na peržanov celú armádu, zobere si cca 300 vojakov a hor sa k Horúcim Bránam aspoň zdržať Xerxesa s vojskom.

V dnešných časoch, kedy rozmaznaní, slabí duchom no veľkí papuľou a nič-nerobiaci sú pozitívne diskriminovaný a ba priam vyzdvihovaní a ochraňovaní, nám vskutku chýbajú luďia vo výkonných funkciách majúci niektoré spomenuté rysy Leonidasovej povahy.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

TECH

Výmena batérií namiesto nabíjania. Elektroautá sa môžu zmeniť

Nebude zložitejšia ako tankovanie paliva.


Už ste čítali?