Najfilmové postavy

Autor: Martin Kontsek | 3.1.2013 o 14:37 | (upravené 3.1.2013 o 14:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  59x

Napísané dávno, ale je mi ľúto vyhodiť moj prvý, i keď nepublikovaný, blogový príspevok :)

 

Na podnet señora JK uvádzam aj ja mojich sešť moje štyri naj-filmové postavy. Teda začnime.

 

Patrick Bateman

 

 

" Má 27 rokov a keď vstane a ma troška opuchnutú tvár, dá si ľadový obklad než začne robiť brušáky. Už ich vie urobiť tisíc..."

 

Patrick je businessman - bohatý synák v tatkovej firme. Na povrchu je milý, priateľský a vcelku falošný, tak ako všetci jeho tzv. priatelia a známy, no vo svojom vnútri sa mieša tichá hystéria, neuróza a túžba zabíjať, ktorú si vybíja na štetkách a bezdomovcoch. Napriek tomu, že svoje činy nie vždy dokonale zahalí, nie je chytený ani potrestaný, čo ho kupodivu ešte viac znervózňuje.

Je zaujímavé sledovať ako vedie vnútorný boj. V podstate nemá rád svoje okolie a nikoho, ale namiesto toho aby odišiel, kompenzuje si to vraždami.

 

 

John Preston

 

 

"Tichá voda brehy myje"

 

Rovnaký herec, iná celulóza :). Ján Preston je policajt (tam ich volajú "klerik") v dystopickej budúcnosti, kde si všetci pichajú "liek" prózium (kombinácia názvov Prozac a Valium.... bohvie či sa ich kombináciou dosiahne želaný efekt :) ), ktorá zbavuje ľudí pocitov, keďže sa v minulosti pocity ukázali ako hlavná príčina globálnych konfliktov - kto ho neberie, toho popravia. Keď pravidelnú dávku prózia nechtiac vynechá, pocity prevládnu a on sa musí pretvarovať aby prežil.

Je to veľmi pôsobivé, ako objavuje cit a pritom je nútený sa tváriť bezcitne.

 

 

Agent Smith

 

 

"I was compelled to stay... compelled to disobey..."

 

Elrond stvárňuje v matrix-trilógii program - agenta, ktorý má dbať na chod vecí vnútri Matici (a pritom taký záškodník, ako Markuš mu unikol... tsk tsk...). Keď je však zabitý hackerom Neo-m, odmieta sa zmazať ako to má "naprogramované" a vráti sa do Matice, kde sa ho snaží zastaviť Neo predtým, než tam všetko poničí.

Najviac sa mi pozdáva jeho rebélia voči systému, podobne ako Neo. Odmieta sa podriadiť a začne si vytvárať vlastný zmysel, ktorý je žiaľ pre ostatných celkom neprijateľný - smrť.

 

 

Kráľ Leonidas z 300

 

 

"Ako vidíš, Xerxes, našu kultúru s vam zdieľame už celé dopoludnie."

 

Odhliadnuc od historických faktov, postava kráľa Leonidasa z filmu 300 ukazuje rozvážneho, prísneho ale spravodlivého, silného a občas vtipného kráľa Sparty, ktorý sa nenechá vyplašiť nejakými hordami opálených chlapov z Perzie. Keď mu nedovolia zobrať na peržanov celú armádu, zobere si cca 300 vojakov a hor sa k Horúcim Bránam aspoň zdržať Xerxesa s vojskom.

V dnešných časoch, kedy rozmaznaní, slabí duchom no veľkí papuľou a nič-nerobiaci sú pozitívne diskriminovaný a ba priam vyzdvihovaní a ochraňovaní, nám vskutku chýbajú luďia vo výkonných funkciách majúci niektoré spomenuté rysy Leonidasovej povahy.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?